facebook
facebook
הרשמה לעיתון שלנו
טיול צילום לאוזבקיסטן

טיול צילום באוזבקיסטן מתאים גם לצלמים וגם לאדריכלים ואוהבי אומנות מכניס אותנו אל המחוזות הנידחים של מרכז אסיה.

01/04/19

האזור היה משחר ההיסטוריה מחוז המפגיש בין אנשי התרבויות המפותחות מן הדרום - פרס, הודו וסין, ובין שבטי הנוודים והלוחמים שדהרו על סוסיהם מן הערבות וגזלו מיושבי הקבע את רכושם.

במרכז אסיה נעו צבאות לוחמים של היוונים, המונגולים, הסינים, הפרסים והערבים. סחורות, תרבויות ודתות נעו על פני דרך המשי העתיקה, סוחרים לנו בפונדקי הדרכים של מרכז אסיה והציעו את מרכולתם בשווקים הגדולים של בוכרה וסמרקנד. טיול צילום לאוזבקיסטן, מרכז אסיה של ימינו, הוא טיול לאחד המקומות הנידחים בעולם שטרם נתגלו על ידי עולם התיירות. זוהי ארץ שמתאוששת מן הקומוניזם ושווקיה מלאים בכל טוב של התוצרת המקומית כל אלו רק מחכים לנו ולמצלמות שלנו לצילומי מרהיבים של שווקים, פורטרטים ואדריכלות מיוחדת במינה.

לתשומת לבכם:

 1. טיול לאוזבקיסטן הוא טיול תרבות ונוף אנושי, הטיול מציע שווקים מלאים בכל טוב, שרידי ערים עתיקות, מסגדים, מדרסות וארמונות ענק בעלי ארכיטקטורה מדהימה.
 2. קבוצה קטנה של מטיילים. מדריכת צילום- איה בן עזרי, מדריכה ישראלית-סיגל גבע ומדריך מקומי דובר אנגלית.
 3. מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
 4. חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
 5. אוזבקיסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
 6. חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.

מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי:

מספר מטיילים  סה"כ מחיר הטיול בדולר
14 - 15 $2895
12 - 13 $2995
10 - 11 $3095

תוספת ליחיד בחדר: 450$

טיסה לאוזבקיסטן: ת"א - טשקנט

בשעות הצהריים נצא בטיסה ישירה מת"א לטשקנט בירת אוזבקיסטן, אליה נגיע בשעות הערב. עם ההגעה נתמקם במלון ומיד נצא לצילומי ערב ברחובותיה הקסומים של טשקנט. נאכל ארוחת ערב מקומית.

לינה בטשקנט
עיר המבצר חיווה

נשקים לצילומי רחובות העיר המתעוררת נחזור לארוחת הבוקר ואחריה נצא אל שדה התעופה ונטוס לחיווה, עיר מבצר בנאת המדבר השחור - קראקום. זוהי העיר הצעירה ביותר מבין הערים הקסומות שהוקמו על דרך המשי באוזבקיסטן, והיא השתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים. העיר התפתחה סביב המסחר באזור והציעה שירותים שונים לעוברים והשבים: לינה, חמאם לרחצה, מנוחה לבעלי החיים, מסגד, שווקים גדולים ומקום קבורה. נצלם באתרי חיווה, כיום עיר עתיקה המציעה מבט אל שנות העבר, במתחם איטחן-קלה המוקף בחומות מרוכזות רוב יצירות האומנות של העיר, נכנס לצלם במדרסות, מסגדים, ארמונות ובתי מלאכה מסורתיים. בערב נהנה מארוחת ערב בשילוב מופע פולקלור מקומי.

לינה בחיווה
מחיווה אל בוכרה

הבוקר נצא בנסיעה ארוכה דרך מדבר הקיזילקום. בדרכנו נעצור בכפר מקומי בלב המדבר ונתארח אצל המקומיים. נצלם את הבתים, הפעילות בכפר, הילדים המשחקים. לעת ערב נגיע לבוכרה, עיר נעימה ושקטה, בתפאורה עתיקת יומין של חומות, מבצרים, עשרות מדרסות ומסגדים, עדויות לקדושתה הרבה של בוכרה בעולם המוסלמי.

ארוחת ערב ולינה בבוכרה
בוכרה היפה

יום צילומים בבוכרה היפה. בעיר בתי תה בצל עצים, בריכות מים, שווקים צבעוניים על רקע תפאורה עתיקת יומין של חומות, מבצרים, עשרות מדרסות ומסגדים, עדויות לקדושתה הרבה של בוכרה בעולם המוסלמי. נשוטט בעיר ונצלם בשווקים, בבתי קבורה, במתחמים קדושים, במסגדים, בסמטאות העיר העתיקה. נהנה מארוחת ערב ומופע במדרסה העתיקה נודיר דיוואן בג'י.

לינה בבוכרה
בוכרה וסביבותיה

נצא בנסיעה אל העיירה גיג'דובאן, הקרויה על שמו של השייח' גיג'דובני, אשר מימי קדם ועד ימים אלו ידועה מרכז לסחר ועבודות יד, בשל מיקומה בשולי דרך המשי הידועה. בין תחומי האמנות השונים שפרחו בעיר, הקדרות היא ההתמחות ייחודית ביותר. נצלם בבתי מלאכה לקדרות ועוד אומנות המקומית ונמשיך בנסיעה אל העיר סמרקנד.

נהנה מארוחת ערב במסעדה יהודית.

לינה בסמרקנד
סמרקנד

סמרקנד, בירתו המפוארת של האמיר טימור לנג, שנבנתה בידי אדריכלים ובנאים מכל רחבי העולם הישן. העיר הנחשבת ליפה בערי דרך המשי! נצא מכיכר רגיסטן המוקפת במדרסות מרשימות ובמסגד הזהב, דרך מבני הקבר של האמיר טימור לנג ובני משפחתו, ואל מדרסת אולוג בק. נבקר במסגד הענק ביבי חאנום אשר נבנה לכבוד אשתו האהובה של טימור לנג, ונקנח בצילומים בשוק הצבעוני הסמוך לו.

ארוחת ערב ולינה בסמרקנד
סמרקנד והבירה טשקנט

יום צילומים בסמרקנד. נבקר במצפה הככוכבים אולוגבק ובמאוזוליאום של חוג'ה, במוזיאון אפרוסיוב לאמנות והיסטוריה ובמפעל לשטיחים ובבית הכנסת. לעת ערב ניקח רכבת לטשקנט ונצא לארוחת ערב מסכמת לטיולנו.

לינה בטשקנט
סיום הטיול לאוזבקיסטן

הבוקר נסיים את טיולנו לאוזבקיסטן ונצא אל שדה התעופה. בשעות הצהרים ננחת חזרה בת"א.

תאריך יציאה:
תאריך חזרה:
מחיר:
הערות:
01/04/19
08/04/19
ראה למעלה
המחיר כולל:
 • לינה - מלונות בדרגת תיירות טובה.
 • טיסות בינלאומיות בחברת התעופה אוזבקיסטן איירווייז בקו ת"א-טשקנט-ת"א.
 • כניסות לכל האתרים כמפורט במסלול הטיול.
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
 • תחבורה – מיניבוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, לסיורי ערים והעברות לשדה התעופה. טיסת פנים בקו טשקנט - חיווה. לתשומת לבכם, יש ימים ארוכים של נסיעה בין הערים הגדולות.
 • דמי טיפול ורישום.
 • מים מינרלים.
המחיר אינו כולל:
 • תשר לנותני השירותים המקומיים.
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • שתייה וארוחות שאינן כלולות.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • דמי צילום באתרים וטיפ למדריך
פרטים והרשמה:
איה בן עזרי
03-9603033
054-4343755

השאירו פרטים ואחזור אליכם

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

או השאירו פרטים ואחזור אליכם:
Please type your full name.

Invalid Input

Invalid email address.

צרו קשר:
איה בן עזרי
הזית 10, מושב חמד
סגור X
הרשמה לניוזלטר שלי
Invalid Input

והשארו מעודכנים
על סדנאות, טיולים ומפגשי
צילום בכל הרמות
סגור X